VMware newsletter

Specialisté Arrow obhájili status VMware vExpert a Veeam Vanguard
04/26/2020 -Kdo je VMware vExpert?

VMware vExpert je člověk, který věnuje svůj pracovní a často i volný čas zvyšování praktických znalostí o VMware technologiích, které získává během práce na virtualizačních projektech, při testování virtualizačních technologií nebo přímo v provozu datových center. Je to člověk, který je „advokátem“ technologií VMware a který své znalosti dále sdílí v rámci odborných komunit. Nejde přitom o znalosti nabyté z literatury či prezentačních slidů, ale o reálné zkušenosti z praxe. vExpert se přitom neomezuje pouze na technologie VMware, ale zvládá také další technologie spolupracující s technologiemi VMware.

Naši VMware vExperti

Karel Novák a Jiří Viktorin jsou součástí velké komunity VMware architektů, konzultantů, administrátorů a designerů známé jako VMware vExperti. Toto ocenění je udělováno pro daný rok vždy na základě výsledků a činnosti v minulém roce. VMware vExperti jsou vybíráni každý rok znovu, není to tedy žádné „doživotní“ ocenění. O to cennější je, že Karel Novák je VMware vExpertem od roku 2012 nepřetržitě již po deváté v řadě a Jiří Viktorin je vExpertem po šesté v řadě. Karel je rovněž členem subprogramů vExpert PRO 2020, vExpert NSX 2020, vExpert Security 2020 a vExpert Cloud Provider 2020.
Karel Novák obhájil status Veeam Vanguard pro rok 2020

Veeam 'Vanguardi' jsou lidé z celého světa, kteří byli vybráni společností Veeam, kteří tvoří ve svých komunitách ambasadory řešení Veeam. Jedná se o velmi významný a prestižní status, kterým se může aktuálně pyšnit pouze 62 lidí z celého světa. Někteří z nich jsou bloggeří, další jsou aktivní na Veeam Fórech nebo sdílejí s ostatními řadu významných a specifických informací o řešeních Veeam. Podobně jako u VMware vExpertů je členství se členství ve Veeam Vanguard každoročně obhajuje – a Karel Novák, který je jedním z 31 zakládajících členů Veeam Vanguard, toto ocenění v letošním roce obhájil již po šesté v řadě.