VMware newsletter

VMware představuje Cloud Foundation 3.5
15.11.2018 -

Společnost VMware představila nové vydání svého integrovaného řešení pro hybridní cloud, které zákazníkům pomůže snáze zavádět a provozovat svá cloudová prostředí. VMware představuje platformu pro hybridní cloud Cloud Foundation 3.5, která zákazníkům nabídne ještě více možností implementace, nově přináší podporu Kubernetes a obsahuje nejnovější inovace z portfolia infrastrukturních řešení a nástrojů pro správu. VMware Cloud Foundation nabízí zákazníkům nejrychlejší způsob, jak postavit integrovaný hybridní cloud – poskytuje jim ucelený soubor softwarově definovaných služeb pro výpočetní, úložné, síťové a bezpečnostní zdroje spolu s nástroji pro správu cloudu, který umožňuje provozovat podnikové aplikace v hybridním cloudovém prostředí.

V dnešní multicloudové éře podniky uplatňují dva přístupy – hybridní cloud a nativní veřejný cloud – pro provozování rostoucího množství svých aplikací a k zavádění nových technologií, jako je strojové učení (ML), Kubernetes nebo pokročilá analýza dat. Každý cloudový model je sice jedinečný, ale vzájemně se doplňují a mohou existovat společně v jednom IT prostředí. Společné je jim to, že podniku poskytují inovativní služby. VMware investuje do řešení, která pomáhají budovat multicloudová prostředí, rozšiřují možnosti uplatnění hybridního cloudu od datového centra přes cloud po okraj sítě a naplňují potřeby nativního provozu ve veřejném cloudu.

VMware Cloud Foundation 3.5 nabídne více možností implementace a podporu Kubernetes

VMware Cloud Foundation 3.5 poskytne ještě větší flexibilitu a širší podporu neustále rostoucího okruhu pracovních zátěží a cloudových iniciativ. Platforma VMware Cloud Foundation 3.5 bude ověřena pro fungování na uzlech Dell EMC vSAN Ready Nodes v infrastruktuře Dell EMC PowerEdge MX. V dalších vydáních je plánována dodatečná integrace pro komponování výpočetních, úložných a síťových zdrojů na této kinetické infrastruktuře. Nové vydání nabídne funkcionality pro komponování ve VMware Cloud Foundation na platformě HPE Synergy. Zákazníci tak získají možnost komponovat privátní cloudovou infrastrukturu a ještě jednodušeji a s větší flexibilitou spravovat svá prostředí softwarově definovaných datových center (SDDC). Nové vydání bude také obsahovat integraci s VMware NSX-T, což umožní automatizovanou implementaci a řízení životního cyklu softwaru pro síťovou virtualizaci a poskytne podporu kontejnerizovaných aplikací a Kubernetes. VMware Cloud Foundation 3.5 staví na rozsáhlém souboru nových funkcí a integrací, které přineslo vydání VMware Cloud Foundation 3.0, včetně možnosti volby fyzických síťových přepínačů (oproti předchozím verzím, které měly pevně daný seznam podporovaných přepínačů).

VMware Cloud Foundation 3.5 nabídne:

VMware Cloud Foundation nabízí nejjednodušší cestu k hybridnímu cloudu pomocí integrovaného softwaru, který poskytuje konzistentní, jednoduchou, bezpečnější a agilnější cloudovou infrastrukturu, kterou lze zavést lokálně nebo využívat jako službu z veřejného cloudu prostřednictvím platforem VMware Cloud on AWS, IBM Cloud for VMware Solutions, CenturyLink, Fujitsu, NTT Enterprise Cloud (ECL) powered by VMware Cloud Foundation, OVH a Rackspace Private Cloud powered by VMware.

VMware vRealize Network Insight 4.0 umožňuje řešení problémů u aplikací v hybridním cloudu

Společnost VMware rovněž představila řešení vRealize Network Insight 4.0. Nejnovější verze dokáže řešit problémy s konektivitou aplikací v hybridních a multicloudových prostředích. Nové funckionality zákazníkům umožní vyhledávat problémy na cestě mezi lokálním virtuálním strojem (VM) do instance EC2 v Amazon Web Services (AWS). VMware vRealize Network Insight 4.0 také poskytne ucelený přehled o podkladových i překryvných sítích včetně podpory sflow, viditelnosti topologie a událostí VMware NSX-T a podpory pro infrastrukturu Cisco ACI a Cisco ASA firewall. VMware vRealize Network Insight bude k dispozici jako balíkový software a jako cloudová služba VMware. Zákazníkům pomůže urychlit zabezpečení aplikací a sítí v privátních, veřejných a hybridních cloudech. Zákazníkům využívající VMware NSX pomůže vRealize Network Insight úspěšně dosáhnout požadovaných výsledků bez ohledu na fázi zavádění NSX.

Aktivní podpora VMware Skyline pro vRealize Operations

Technologie aktivní zákaznické podpory VMware Skyline automatizuje sběr dat pro aktivní zkoumání zákazníkova prostředí VMware. Služba poskytuje preskriptivní doporučení pro zlepšování celkového stavu a výkonu a obsahuje nástroj VMware Skyline Log Assist, který eliminuje časově náročný proces nahrávání záznamů událostí, které od zákazníků potřebují pracovníci podpory při řešení jejich technických problémů. Aktivní zjištění a doporučení služby VMware Skyline budou k dispozici v produktu vRealize Operations na počátku roku 2019.