Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Představujeme Karla Nováka

Karel Novák, kterého pravděpodobně znáte z našich školení, je VMware vExpert, VMware Certified Instructor a Veeam Certified Trainer. Je rovněž zakládajícím členem prestižního sdružení Veeam Vanguard, jehož status obhájil již čtvrtým rokem za sebou. Zkušenosti, poznatky a postřehy publikuje na svém blogu vmware-veeam.cz a je rovněž spoluautorem knihy Mastering VMware vSphere 6.5 (na foto z autorského podepisování knihy na konferenci VeeamON 2018 v Chicagu se můžete podívat zde). V srpnu 2018 obhájil Karel potřetí v řadě za sebou ocenění vExpert NSX


Prezentace z VMworldu 2018 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, můžete si ve videoknihovně z této významné konference vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace z VMworldu 2018 Europe

Podívejte se na záznamy hlavních vystoupení z listopadové barcelonské konference VMworld 2018, kde přední lídři VMware a hosté diskutovali perspektivy digitálního podnikání, nové technologie a inovace.

Prezentace z konference Virtualization Forum 2018

Odkazy na prezentace z pražské konference najdete zde.

Nové revoluční technologie: VMware Blockchain a Projekt Dimension

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Generální ředitel VMware Pat Gelsinger a technologický ředitel Ray O’Farrell na pódiu VMworldu Europe v Barceloně demonstrovali několik technických inovací, včetně VMware Blockchain a Projektu Dimension. Hovořili také o tom, jak budovat a kam směrovat digitální infrastrukturu, která je základem digitálního podniku.

„Technologickým inovacím se v regionech Evropy, Blízkého východu a Afriky výborně daří. Můžeme pozorovat velké pokroky v důležitých oblastech, jako je například 5G, IoT, chytrá města nebo ochrana dat,“ řekl Pat Gelsinger, generální ředitel společnosti VMware. „Na celém světě probíhá digitální transformace a zákazníci stále častěji spoléhají na technologie VMware jako na všeobecné digitální základy pro svoji obchodní transformaci.“

Arvind Krishna, viceprezident pro hybridní cloud, s Patem Gelsingerem na hlavním pódiu probírali vývoj u klientů a čerstvé novinky, včetně nové nabídky služeb IBM, které pomáhají s migrací a rozšiřováním kriticky důležitých pracovních zátěží VMware do cloudu IBM nebo nových integracích, které podnikům umožňují modernizovat aplikace s využitím Kubernetes a kontejnerů.

Hlavní příspěvek plenárního zasedání konference VMworld 2018 Europe obsahoval ukázky několika vyvíjených špičkových technologií, mimo jiné:

Aktuálně ve fázi beta: VMware Blockchain

Blockchain získává na oblibě v podnikové sféře po celém světě. Podniky hledají zdroje k jeho zavedení a správě a snaží se zjistit, jak zapadá do jejich celkové IT strategie. Představené řešení VMware Blockchain je služba, která poskytne blockchain s oprávněními pro sdružení podniků a je ze své podstaty bezpečnější než veřejné blockchainy. VMware Blockchain poskytne základ pro decentralizovanou důvěru a zároveň se vyznačuje škálovatelností, spolehlivostí, bezpečností a jednoduchostí správy jako jiná řešení podnikové třídy. Služba bude rovněž integrována do stávajících nástrojů VMware, kde bude pomáhat chránit síť a výpočetní funkce, které jsou základem skutečného podnikového blockchainu.

Společnost VMware navázala partnerství s Dell Technologies, Deloitte a WWT zaměřené na vývoj a podporu VMware Blockchain. IBM Cloud pro řešení VMware bude také VMware Blockchain podporovat.

VMware Blockchain je koncipován tak, aby řešil problémy v těchto třech hlavních oblastech:

  • Skutečná decentralizovaná důvěra se schopností nasazovat uzly ve více různých a odlišných cloudových prostředích včetně lokálně spravovaných uzlů,
  • Odolnost v běžném provozu díky dostupnosti VMware Blockchain jako řízené SaaS platformy, centrálnímu ovládacímu rozhraní a podnikovými nástroji pro monitoring a audit,
  • Řešení přívětivá pro vývojáře, mimo jiné nástroje pro chytré smlouvy CI/CD, detailní vývojářské příručky, dokumentace API, příklady kódu a open-sourcový základ v Projektu Concord.
VMware Blockchain bude platformou zaměřenou na přechod podnikových blockchainových sdružení z konceptu na plnohodnotný provoz. VMware Blockchain je v současné době ve fázi beta.

Aktuálně ve fázi beta: Projekt Dimension

Projekt Dimension byl poprvé představen na konferenci VMworld US 2018 a nyní byl k vidění i na VMworld Europe, aktuálně v beta fázi. Projekt Dimension umožní zákazníkům využívat infrastrukturu, která je fyzicky umístěná v datových centrech, na pobočkách nebo v okrajových lokacích formou cloudově řízené služby. Projekt Dimension přebírá jednoduchost, flexibilitu a svižnost cloudově řízené infrastruktury ve formě služby a fyzicky tyto charakteristiky přináší všude tam, kde je infrastruktura potřebná. Díky tomu jej bude možné využít pro různé scénáře na okraji sítě, v datovém centru a hybridním cloudu.

Projekt Dimension rozšíří VMware Cloud o poskytování softwarově definovaného datového centra (SDDC) v podobě hyperkonvergovaného zařízení ve formě služby, přičemž bude využívat hybridní architekturu cloudových komponent a kompletního souboru lokálně běžících technologií VMware SDDC. Zákazníci budou moci nasazovat technologie lokálních datových center s maximální jednoduchostí, flexibilitou, bezpečností a úplnou interoperabilitou infrastruktury, která je u VMware standardem.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace