Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Představujeme Karla Nováka

Karel Novák, kterého pravděpodobně znáte z našich školení, je VMware vExpert, VMware Certified Instructor a Veeam Certified Trainer. Je rovněž zakládajícím členem prestižního sdružení Veeam Vanguard, jehož status obhájil již čtvrtým rokem za sebou. Zkušenosti, poznatky a postřehy publikuje na svém blogu vmware-veeam.cz a je rovněž spoluautorem knihy Mastering VMware vSphere 6.5 (na foto z autorského podepisování knihy na konferenci VeeamON 2018 v Chicagu se můžete podívat zde). V srpnu 2018 obhájil Karel potřetí v řadě za sebou ocenění vExpert NSX


Prezentace z VMworldu 2018 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, můžete si ve videoknihovně z této významné konference vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace z VMworldu 2018 Europe

Podívejte se na záznamy hlavních vystoupení z listopadové barcelonské konference VMworld 2018, kde přední lídři VMware a hosté diskutovali perspektivy digitálního podnikání, nové technologie a inovace.

Prezentace z konference Virtualization Forum 2018

Odkazy na prezentace z pražské konference najdete zde.

VMware inovuje platformu Workspace ONE

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Společnost VMware představila na konferenci VMworld Europe 2018 nové schopnosti své platformy VMware Workspace ONE, která nabízí moderní správu a zabezpečení pro heterogenní prostředí zákazníků a podporu širšího okruhu aplikací a zařízení koncových uživatelů.

Moderní správa pro dnešní heterogenní prostředí

Pracovní prostředí ještě nikdy nebylo z technologického hlediska tak různorodé – zaměstnanci užívají stále širší spektrum typů zařízení, operačních systémů, služeb a aplikací, aby mohli pracovat způsobem, jaký jim nejlépe vyhovuje. Zohlednění této heterogenity v platformě Workspace ONE pomáhá podnikům snižovat náklady na IT, zjednodušovat IT prostředí, automatizovat správu a zabezpečení a poskytovat lepší uživatelskou zkušenost.

Díky spolupráci VMware s předními technologickými společnostmi nabízí Workspace ONE dlouhý a stále přibývající seznam schopností, které transformují digitální pracovní prostředí zákazníků. Nejnovější inovace jsou následující:

  • Workspace ONE Intelligence Automation Connector: Cloudovou službu Workspace ONE Intelligence, která poskytuje přehled a analytické výstupy a dokáže automaticky napravovat problémy v digitálním pracovním prostředí, lze nyní využít v systémech jiných dodavatelů prostřednictvím konektoru Workspace ONE Intelligence Automation Connector. Konektor staví na existujících hotových konektorech do systémů Slack a ServiceNow a nabízí zákazníkům způsob, jak propojit automatizované akce a upozornění vytvořené ve Workspace ONE Intelligence se svými stávajícími systémy, např. helpdeskovými platformami.
  • Workspace ONE Sensors for macOS: Workspace ONE Sensors umožňuje se dotazovat na libovolný atribut systému včetně hardwaru i softwaru (firmware, BIOS, periferie, aplikace apod.) kvůli přehledu o připojených zařízeních a zajištění dodržování pravidel. Již dříve byla představena tato schopnost pro Windows 10 a nyní byla oznámena všeobecná dostupnost i pro systém macOS.
  • Dell Provisioning for Workspace ONE nyní s Dell ProDeploy Client Suite: Dell Provisioning for VMware Workspace ONE je služba, která přednastavuje zařízení ještě ve výrobě a dodává je přímo koncovým uživatelům připravená k práci, se všemi aplikacemi pro Windows předinstalovanými a dostupnými ihned po prvním spuštění. Společnosti VMware a Dell oznámily, že se tato služba stává součástí sady nástrojů Dell ProDeploy Client Suite, která nabízí komplexní služby pro nasazování nových zařízení. Službu lze zakoupit společně s novou licencí Workspace ONE za speciální cenu jako součást sady ProDeploy.
  • Integrace s Flexera AdminStudio pro snadné publikování aplikací Win32: Zákazníci nyní mohou publikovat existující desktopové aplikace přímo z Flexera AdminStudio do svého katalogu Workspace ONE a vyhnout se tak nákladné a složité tvorbě vlastních instalátorů aplikací Win32.
Společnost VMware představila také novinky ve vývoji virtuální desktopové infrastruktury VMware Horizon, jejichž smyslem je poskytovat integrovaný hybridní cloud pro virtuální desktopy a aplikace. Představené novinky:
  • Všeobecná dostupnost okamžitých klonů a aplikačních svazků pro Horizon 7 ve VMware Cloud na AWS: VMware Cloud na AWS nyní podporuje technologii okamžitých klonů, aplikační svazky a správce uživatelského prostředí Horizon 7 pro rychlé poskytování bezstavových virtuálních desktopů. Zákazníci mohou spouštět virtuální desktopy průměrným tempem 1 desktop za 1-2 sekundy a okamžité klony redukují nároky na datové úložiště až o 80 %.
  • Konsolidovaný monitoring a správa: VMware oznamuje integraci virtuální desktopové infrastruktury Horizon 7 s cloudovou službou Horizon. Tato integrace poskytuje jednotný přehled, sledování stavu a služby podpory pro implementace Horizon 7 jak v cloudu VMware na AWS, tak na lokální infrastruktuře.
  • Automatizovaná instalace Horizon 7 v cloudu VMware na AWS: VMware předvedla budoucí funkcionalitu pro automatizaci několika kroků instalace Horizon 7 v cloudu VMware na AWS pomocí integrace s cloudovou službou Horizon. Cílem je podstatně zkrátit dobu instalace Horizon 7 ve VMC na AWS se zjednodušeným uživatelským rozhraním pro instalaci.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace