Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Představujeme Karla Nováka

Karel Novák, kterého pravděpodobně znáte z našich školení, je VMware vExpert, VMware Certified Instructor a Veeam Certified Trainer. Je rovněž zakládajícím členem prestižního sdružení Veeam Vanguard, jehož status obhájil již čtvrtým rokem za sebou. Zkušenosti, poznatky a postřehy publikuje na svém blogu vmware-veeam.cz a je rovněž spoluautorem knihy Mastering VMware vSphere 6.5 (na foto z autorského podepisování knihy na konferenci VeeamON 2018 v Chicagu se můžete podívat zde). V srpnu 2018 obhájil Karel potřetí v řadě za sebou ocenění vExpert NSX


Prezentace z VMworldu 2018 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, můžete si ve videoknihovně z této významné konference vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace z VMworldu 2018 Europe

Podívejte se na záznamy hlavních vystoupení z listopadové barcelonské konference VMworld 2018, kde přední lídři VMware a hosté diskutovali perspektivy digitálního podnikání, nové technologie a inovace.

Prezentace z konference Virtualization Forum 2018

Odkazy na prezentace z pražské konference najdete zde.

VMware Cloud Foundation 2.3 urychluje zavádění hybridního cloudu díky ucelené sadě funkcí pro správu cloudu

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Společnost VMware představila nejnovější verzi integrované hybridní cloudové platformy VMware Cloud Foundation s číslem 2.3. VMware Cloud Foundation 2.3 nabízí funkce pro integrovanou správu cloudů, které zákazníkům usnadní budování hybridního cloudu s konzistentní infrastrukturou a provozem. Platforma zajišťuje správu a provoz výpočetních, síťových, ukládacích a aplikačních služeb ve velkém rozsahu v hybridních cloudových prostředích díky integraci řešení VMware vRealize Automation, vRealize Operations a vRealize Log Insight.

Zákazníci v reakci na neustále stoupající nároky na rychlost inovací zavádí agilnější IT modely orientované na služby, které využívají privátní i veřejné cloudy. V průzkumu, který v roce 2016 provedla společnost VMware mezi svými zákazníky, 60 % dotázaných firem uvedlo, že užívá veřejný cloud. Pro zákazníky VMware Cloud Foundation představuje přímou cestu k hybridnímu cloudu – poskytuje jim jednotnou infrastrukturu, kterou lze nasadit lokálně nebo provozovat jako službu v cloudu, s konzistentním ovládáním a provozem ve všech prostředích.

VMware Cloud Foundation 2.3 to zajistí poskytování IT služeb pro hybridní cloud

Rozšířením platformy VMware Cloud Foundation o funkci správy cloudu získávají zákazníci hybridní cloudovou platformu s konzistentním provozním modelem a možností provozovat tradiční i nativně cloudové aplikace bez přepisování. Pomocí nástroje VMware SDDC Manager platforma automatizuje zavedení a konfiguraci vRealize Automation, vRealize Operations a vRealize Log Insight jako součástí její standardizované architektury. To podnikům pomáhá rychleji dosáhnout užitku z investice.

Integrace VMware Cloud Foundation s vRealize Automation pomůže zákazníkům k vyšší akceschopnosti díky automatizaci poskytování aplikačních a infrastrukturních služeb prostřednictvím samoobsluhy v hybridním cloudu. Zákazníci budou moci modelovat předlohy s kompletním souborem aplikací a infrastruktury včetně výpočetních, úložných, síťových a bezpečnostních zdrojů spolu s jejich vzájemnými vztahy a propojením. Inteligentní provoz, který zajišťují nástroje vRealize Operations a vRealize Log Insight, pomáhá jednoduše a spolehlivě plánovat, spravovat a přizpůsobovat hybridní cloudová prostředí.

VMware Cloud Foundation 2.3 dále přinese podporu heterogenity serverů (různých modelů serverů) v jedné skříni a schopnost zvolit pro každý typ pracovní zátěže konkrétní servery. Nové funkce a možnosti platformy podnikům poskytnou vyšší flexibilitu tím, že jim umožní přizpůsobit prostředí specifickým potřebám svých aplikací. Podpora různorodého hardwaru také IT oddělením umožní dosáhnout vyšší návratnosti investic do stávajícího vybavení.

VMware Cloud Foundation poskytuje kompletní soubor softwarově definovaných služeb pro výpočetní, ukládací, síťové a bezpečnostní prostředky a nyní i správu cloudu. Integrované automatizované řízení životního cyklu zjednodušuje správu softwaru od prvotního zavedení přes aktualizace po přechod na vyšší verzi. Platforma VMware Cloud Foundation je k dispozici pro lokální nasazení nebo jako veřejná cloudová služba prostřednictvím řešení VMware Cloud na AWS, IBM Cloud pro řešení VMware, CenturyLink, Fujitsu K5, OVH a Rackspace Private Cloud s technologiemi VMware.

Rostoucí ekosystém partnerů a zájem zákazníků

VMware Cloud Foundation umožňuje zákazníkům volit z širokého a neustále rostoucího ekosystému kompatibilních integrovaných systémů na klíč, nabídky certifikovaných serverů a veřejných cloudových služeb. Letos v létě několik partnerů představilo nové služby, řešení a systémy založené na platformě VMware Cloud Foundation, mimo jiné:

  • Dell EMC VxRack SDDC, snadný a rychlý způsob, jak vybudovat softwarově definované datacentrové prostředí založené na technologiích VMware s architekturou typu rack scale, nyní s nejnovějšími technologiemi VMware, včetně VMware Cloud Foundation. Dosahuje tak až o 80 % vyšší efektivity – poskytuje více zdrojů aplikacím s jediným řídícím klastrem pro celý systém.
  • Společnost CenturyLink představila plně privátní službu CenturyLink® DCC (Dedicated Cloud Compute) Foundation založenou na platformě VMware Cloud Foundation a vysoce výkonných serverech HPE ProLiant.
  • Fujitsu bude poskytovat cloudová řešení VMware jako službu v cloudové službě Fujitsu Cloud Service — K5 — s využitím VMware Cloud Foundation spolu s integrovaným systémem Fujitsu PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation pro lokální prostředí.
  • Společnost Hitachi Vantara zveřejnila plány na uvedení nového produktu Unified Compute Platform (UCP RS) založeného na VMware Cloud Foundation.
  • Společnost Rackspace poskytuje službu Rackspace Private Cloud založený na VMware Cloud Foundation, který pomáhá zákazníkům využít výhody softwarově definovaného datového centra v podobě řešení poskytovaného jako služba plně spravovaná společností Rackspace.
Společnosti VMware a Intel spolupracovaly na tom, aby platforma VMware Cloud Foundation 2.3 dokázala plně využít schopností škálovatelných procesorů Intel® Xeon® Scalable, a aby nabídly svým společným firemním zákazníkům rychlý, snadný a optimalizovaný způsob budování lokálních prostředí založených na VMware Cloud Foundation. Řešení s označením Intel® Select Solutions for VMware Cloud Foundation od významných dodavatelů hardwaru nabídnou ověřené konfigurace pro provoz platformy VMware Cloud Foundation. V řešeních Intel Select Solutions se uplatňují procesory Intel Xeon Scalable a další integrované technologie Intel, které zákazníkům poskytnou špičkový výkon, úroveň bezpečnosti a spolehlivost pro tradiční i kontejnerizované pracovní zátěže a hybridní cloudy. Řešení Intel Select Solutions pro VMware Cloud Foundation budou k dispozici během první poloviny roku 2018.

Platforma VMware Cloud Foundation si získává oblibu mezi globálními společnostmi a komerčními zákazníky s rozsáhlými datovými centry, kteří chtějí využít výhod hybridního cloudu. Zákazníci, kteří zavedou platformu VMware Cloud Foundation, mohou získat následující výhody oproti tradičním hardwarově definovaným datovým centrům:
  • až 6-8x rychlejší uvádění služeb na trh díky odstranění složitých procesů spojených s návrhem systémů, testováním, zprovozňováním a konfigurací,
  • až dvojnásobné zvýšení produktivity správců díky automatizaci úkonů v běžném provozu, např. aplikování oprav, aktualizací a monitorování,
  • snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO) privátního cloudu až o 30-40 %,
  • zavádění pracovních zátěží s přenositelností mezi privátními a veřejnými cloudy,
  • eliminace nákladů na hardware při využití jako sužby ve veřejném cloudu.
Rostoucí počet zákazníků využívá VMware Cloud Foundation k urychlení uvádění nových služeb na trh, omezení rizik, snížení celkových nákladů na vlastnictví a zajištění efektivního využití infrastruktury do budoucna.

VMware Cloud Foundation 2.3 bude podle plánu k dispozici na konci fiskálního roku 2018 společnosti VMware (3. února 2018). S vydáním VMware Cloud Foundation verze 2.3 společnost VMware přidá do nabídky variant VMware Cloud Foundation dvě nové položky s novými funkcemi pro správu cloudu.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace