Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Představujeme Karla Nováka

Karel Novák, kterého pravděpodobně znáte z našich školení, je VMware vExpert, VMware Certified Instructor a Veeam Certified Trainer. Je rovněž zakládajícím členem prestižního sdružení Veeam Vanguard, jehož status obhájil již čtvrtým rokem za sebou. Zkušenosti, poznatky a postřehy publikuje na svém blogu vmware-veeam.cz a je rovněž spoluautorem knihy Mastering VMware vSphere 6.5 (na foto z autorského podepisování knihy na konferenci VeeamON 2018 v Chicagu se můžete podívat zde).


VeeamON v Chicagu i v Praze

Konference VeeamON 2018 se uskutečnila v polovině května v Chicagu a nabídla účastníkům řadu informací o nejnovějších technologiích a trendech nebo nejlepších praktikách spojených s řešeními Veeam. Na hlavní přednášky z této konference se můžete podívat zde.

Na tuto celosvětovou konferenci navázalo červnové VeeamON Forum 2018 v Praze, o kterém se můžete dozvědět více například z této reportáže.

Prezentace a videa z konference Virtualization Forum 2017

Odkazy na prezentace a videa z konference najdete zde.

VMware newsletter


Virtuální cloudová síť VMware jako síťové řešení pro digitální éru
Společnost VMware představila svoji vizi budoucnosti počítačových sítí a koncept virtuální cloudové sítě. Virtuální cloudová síť podnikům umožní vytvořit digitální předivo pro propojení a zabezpečení aplikací, dat a uživatelů v celém distribuovaném síťovém prostředí. Tuto vizi společnost VMware naplňuje portfoliem síťových a bezpečnostních řešení VMware NSX, která poskytují konzistentní všeobecnou konektivitu a zabezpečení aplikací, dat a uživatelů v softwarově definovaném datovém centru, pobočkové síti, cloudu a v telekomunikačních prostředích.

VMware Integrated OpenStack usnadňuje přípravu na 5G a nabízí nejsnazší cestu k produkčnímu nasazení OpenStacku k urychlení digitální transformace
Nová distribuce systému VMware Integrated OpenStack 5 nabízí lepší škálovatelnost, zabezpečení a podporu edge computingu a jednotnou otevřenou architekturu pro telekomunikační/NFV prostředí, veřejný cloud a privátní cloud.

Zveme vás na školení VMware a Veeam
Nabízíme vám několik tipů na školení VMware (vSphere, NSX, Virtual SAN) a Veeam (VMCE) v prázdninových termínech.

Veeam DataLabs přináší vývojářům i provozním týmům možnost vytvářet izolované instance jakéhokoli provozního prostředí – zrychluje tak inovace a snižuje rizika
Veeam DataLabs, klíčová komponenta platformy Veeam Hyper-Availability Platform, umožňuje využívat prostředí shodná s produkčními pro ověření funkčnosti aktualizací, odolnosti vůči bezpečnostním rizikům a souladu s nařízením GDPR i pro provádění forenzních analýz.

Nové verze VMware vSphere a vSAN rozšiřují možnosti budování hybridních cloudů
Společnost VMware představila nové verze řešení VMware vSphere a VMware vSAN, které jsou základem špičkových řešení hyperkonvergované infrastruktury (HCI). Cílem novinek je pomoci podnikům bezpečně provozovat své kriticky důležité podnikové aplikace a tzv. moderní aplikace v datovém centru, na okraji sítě, ve veřejném cloudu nebo v hybridních cloudových prostředích. Nové verze VMware vSphere 6.7 a VMware vSAN 6.7 jednak zlepší uživatelský komfort, zabezpečení a podporu aplikací, jednak přinesou nové funkce pro správu hybridního cloudu.